Choď na obsah Choď na menu
 


Predpoveď počasia-AKTULNE- ,,Zima začína,,!

14.11.2008

Predpoveď počasia: Tak a máme to tu! Pravá zimná idyla nielen na horách, ale i v nižších polohách sa ukáže už budúci týždeň, ale poďme postupne od začiatku.

Počas predĺženého víkendu sa naše územie bude nachádzať pod postupne slabnúcu tlakovou výšou v relatívne pokojnom počasí s rannými hmlami a nočnými prízemnými mrazmi. Počas dňa teploty v sobotu a v nedeľu 11st.C na juhu územie, inde len 7 až 10C. V pondelok sa o čosi viacej ochladí a denná teplota vystúpi na max. 3-7st.C.

V ďalších dňoch, v utorok 18.11. bude oblačno, postupné pribúdanie oblačnosti od SZ a denná teplota na úrovni +5-tich stupňov Celzia. Počas stredy 19.11. bude veľká oblačnosť a miestami slabý dážď, od 800 m.n.m. sneženie, a teplota 2-6st.C. Vo štvrtok 20.11. bude ešte horšie počasie, pretože sa viac zamračí, bude pršať, na horách snežiť od výšky cca 1100 mnm, popoludní zlepšovanie počasie. Teplota bude podobná tej stredajšej. V piatok 21.11. sa situácia zmení. Po prechode studeného zvleného vzduchu k nám prenikne studený vzduch, ktorí teploty zmrazí i v nížinách smerom nadol. Bude snežiť, fúkať, teploty cez deň najviac +3/4C na JZ nášho územia, na clom východe celodenní mráz alebo +1st.C preto sa tam očakávajú zrážky vždy vo forme snehu. Koniec budúceho víkendu ukončíme snehovými prehánkami.

V pondelok 24.11. sa očakáva aj najďalej nepriaznivé počasie v studenom vzduchu a teploty do +4st.C.

Môžeme v celku povedať, že zima sa nás začne držať pevne zubami aj nechtami a môžeme povedať, že to bude znamenať nástup tohtoročnej zimy 08/09, ktorá bude zrejme chladnejšia oproti vlaňajšej zime 07/08...deti sa majú budúci týždeň načo tešiť a samozrejme aj v nížinách!
S pozdravom Oliver.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.