Choď na obsah Choď na menu
 


Táto vyhliadka na 400 hodín bola vydaná 14.decembra 2008 o 21:00 a je zostavená z podkladov ku 14.12. 14:00. Upozorňujeme, že ide o vyhliadku, ktorej úspešnosť, hlavne v druhej polovici výrazne klesá. Ďalšia vyhliadka bude vydaná dňa 16.12. o 21:00.

Vianočné sviatky sa k nám stále blížia. Dnes sa však zdá, že Vianoce teplé nebudú a aj v nížinách sa objaví sneh.

PREHĽAD: Na začiatku týždňa bude stále do našej oblasti prúdiť od juhovýchodu teplý vzduch po prednej strane tlakovej níže so stredom nad Talianskom. Už v stredu začne spomínaná brázda výraznejšie zasahovať do počasia u nás. Tlaková níž sa presunie nad Balkán a do našej oblasti sa od západu začne rozširovať tlaková výš. Bude prevládať inverzné počasie s možnými snehovými prehánkami. Postupne bude pribúdať oblačnosť so snežením.

Pondelok 15.12 a Utorok 16.12.
Od juhovýchodu k nám bude naďalej prúdiť teplý a vlhký vzduch. Obloha bude väčšinou pod mrakom.
Denná teplota: +3 až +8°C Nočná teplota: -2 až +5°C

Streda 17.12. až Piatok 19.12.
Z Talianska bude postupovať nad juhovýchodnú Európu tlaková níž, ktorá k nám prinesie zrážky. V nížinách dažďové a na horách snehové.
Denná teplota: +1 až +7 °C Nočná teplota: -3 až +4°C

Sobota 20.12. až Utorok 23.12.
Obdobie by malo byť prevažne pod vplyvom vyššieho tlaku. Malo by prevládať inverzné počasie. Ku koncu obdobia sa pridajú aj snehové prehánky.
Denná teplota: -1 až +5°C Nočná teplota: -4 až +3 °C

vianočné sviatky
Naša predpovedná vyhliadka zatiaľ vychádza. Štedrý deň bude zrejme polojasný a aj s hmlami. Teploty vystúpi aj na +3°C. Na 1.sviatok vianočný však už podvečer začne pribúdať oblačnosť a ďalšie dni by mali byť prevažne zasnežené aj v nížinách.
Denná teplota: -3 až +3°C Nočná teplota: -7 až -1°C

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.