Choď na obsah Choď na menu
 


Martin, Klementín, Katarína, raz teplo a raz zima. Tak táto pranostika sa splní do posledného slova už najbližší týždeň.

V utorok je Kataríny. Mnohí sa pýtate, či bude na ľade. Odpoviem vám, ,,áno,, ale nevydrží to dlho. Už počas pondelka sa k nám pomaly ale isto bude nasúvať brázda níkeho tlaku vzduchu s frontálnym systémom. Prinesie k nám zrážky vo forme snehu i v nížinách, no pri prechodne teplejšiemu vzduchu sa v Podunajskej nížine očakávajú zmiešané zrážky alebo dážď. Na juhu stredného a východného Slovenska sa postupne začne mračiť a v neskorých popoludňajších hodinách sa spustí sneženie-odhadujem to do utorňajšieho rána pri trvalom snežení zhruba nanajvýš do 10cm, na severe do 15cm. V utorok premenlivá  veľká oblačnosť, na mnohých miestach sneženie, najmä an severe, na juhu nášho územia doznievanie sneh.zrážok a prechod k sneh.prehánkam, postupné zmenšovanie oblačnosti a ustávanie zrážok.Denná teplota po obidva dni od -2C na severe, po +4C na juhu nášho územia. 

Od stredy do piatku polooblačné počasie s teplotami postupne do +5C. Cez víkend sa zamračí, rozprší, na horách aj rozsneží, teploty na juhu od +2st.C do +6st.C, v nedľu do +7st.C.

Vyhliadka: Po zasneženom pondelka a utorka príde oteplenie, ktoré potrvá zhruba do MIkuláša. Potom sa očakáva pád studeného vzduchu a ComeBack chladného počasia i do nížin, ale ako vieme, len na ten nejaký čas, pretože Vianoce sa blížia, a podľa pranostiky ,,Katarína na ľade, Vianoce na blate,, by sme si na Štedrý večer mali zakúpiť snehové delá!!!

S pozdravom Oliver.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.