Choď na obsah Choď na menu
 


Predpoveď počasia na Vianoce: Teplé a scuhé počasie! 2. časť

13. 12. 2008
Predpoveď z 11.12.2008

   V decembri mávame v Európe väčšinou západné prúdenie a jednotlivé poveternostné fronty prinášajú z Atlantiku striedavo teplejší a chladnejší vzduch. Teraz sa nad naším kontinentom udržiava rozsiahla brázda nízkeho tlaku, a tak v západnej Európe prevláda severné prúdenie a sneží intenzívne v alpskej oblasti a vo východnej Európe je silnejúce južné až juhovýchodné prúdenie a v karpatskej oblasti prevláda daždivé počasie. Dnes ráno na Donovaloch len -1 stupeň je snáď celkom uspokojivá teplota, že sa aspoň sneh netopí.
   Predpokladám, že dnes bude na Donovaloch málo zrážok, len cca 1-2 mm, alebo snehový poprašok. V piatok už bez zrážok. Všetky zrážky zostanú asi v Maďarsku a nad severné Slovensko bude zasahovať od severovýchodu tlaková výš. V sobotu vo výške 1500 m teplota vzduchu +2 až +4 st.a stále južný vietor. V nedeľu sa atmosféra trochu ochladí, ale stále len na nulu. V utorok do -2 st.
   Pravdepodobne až v stredu 17.12. príde od juhu-juhozápadu mohutná oblačnosť a prinesie zrážky. Predpokladám, že to bude sneženie napadnúť by mohlo aj viac ako 10 cm. V ďalších troch dňoch už budú len prehánky. Dostaneme sa do oblasti vyššieho tlaku. Atmosféra sa ochladí v 1500 m až do -5 st. V nedeľu 21.12. očakávam od západu teplý front. Prinesie zrážky cca do 10 mm. Ale súčasne aj oteplenie v atmosfére nad nulu. V pondelok sa vyčasí, dostaneme sa do teplého vzduchu. Od juhu sa nad Karpaty rozšíri tlaková výš. vo výške 1500 m očakávam oteplenie na +5 st. A toto teplé juhozápadné prúdenie by sa malo udržať aj počas Vianoc. Takže zatiaľ to vidím tak, že Vianoce budú mať na Donovaloch krásne slnečné a teplé počasie, ale v dolinách sa bude tvoriť hmla. Okolo 26.12. sa atmosféra začne ochladzovať. Pravdepodobne až na 27.12. sa črtá ďalšia zrážková činnosť, dúfajme, že to bude sneženie, atmosféra bude mať stále len -1 až -2 st.


© RNDr. Peter Jurčovič

 


S pozdravomm Oliver.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

XEvil + XRumer cracked

(Mashamef, 13. 12. 2017 10:32)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can break any anti-botnet protection.
Captcha Solution Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8.4 million other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"