Choď na obsah Choď na menu
 


Aktuálna predpoveď počasia pre najbližšie dni

Daždivé počasie,ktoré v súčasnosti prevláda na Slovensku, súvisí s brázdou nízkeho tlaku, ktorá sa tiahne zo severnej Európy až do Stredomoria a spája dve samostatné tlakové níže nad Škandináviou a nad Talianskom. V sobotu už na celom Slovensku má fúkať studený severák a v nárazoch na západe územia a vo Východoslovenskej nížine bude dosahovať 50-70 km/h. V sobotu popoludní už bude pršať väčšinou len na východe a na západnom Slovensku sa bude oblačnosť zmenšovať. Stále však bude veľmi nepríjemné studené veterné počasie.
Zmenšovanie oblačnosti v sobotu popoludní na západe a v nedeľu už na celom Slovensku a súčasne v nedeľu už aj so slabším vetrom bude znamenať, že sa do karpatskej oblasti začne rozširovať od juhozápadu výbežok vyššieho tlaku vzduchu. V pondelok sa už obnoví teplejšie juhozápadné prúdenie, takže budúci týždeň už by mal byť opäť v znamení babieho leta. Bude sa otepľovať na 15-19 st., ale treba rátať aj s početnými hmlami a v nich tak teplo nebude. Ešte treba spomenúť, že v noci na pondelok bude veľmi chladno a teplota poklesne na 5 až 0 st. a vyskytnú sa aj prízemné mrazy. Ďalšie noci už budú teplejšie.

Predpoveď počasia prináša RNDr. Peter Jurčovič

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

zdroj mapiek k predpovedi

(Alena Motyčková, 14. 10. 2009 13:19)

Dobrý deň, zaujímalo by ma odkiaľ čerpáte mapky k predpovedi počasia. Veľmi zreteľne totiž pipomínajú tie na našej web stránke www.cestovatel.eu
Okrem toho predpoveď, ktorú uvádzate je stará čo znevažuje prácu pána Jurčoviča, ktorý bol sám pobúrený tým, že sa predpovede, ktoré vypracúva pre nás objavili aj na Vašej stránke a ešte k tomu úplne popletene.
Myslím, že takáto forma preberania informácií nieje korektná.


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5