Choď na obsah Choď na menu
 


Po dovolenke sme zase späť v plnom prúde. babie leto je preč, príde ochladenie citeľné, zrážky, sneženie, vietor, no i teploty opät okolo úrovne 20C a v noci mrazy.

Zmena príde už v noci zo štvrtka na piatok. Cez naše územie bude prechádzať zvlenný studený front ktorý nás zasiahne zrážkami s vetrom do 50km/h, v nárazoch do 60 km/h. V piatok cez deň očakávame oblačné až zamračené počasie, an mnohých miestach dážď, v tento den najmä vo východnej polovici nášho územia, na Záhorí postupne ubúdanie oblačnosti. Oproti štvrtku sa nám citeľne ochladí. Teplota klesne z hranice 20-tich, niekde aj z 22-st.C, až na piatkových slabých 12st.C, čo je desaťstupňový rozdiel, nie to nič výnimočné ani rekordné, ale tak či tak, je to zmena. O víkende, príde Ďalšia. Opät krásne slnečné počasie. Denná teplota v sobotu a v nedeľu 15C, v noci mrazi, cca 3 stupne Celzia, v Zamagurí, kotlinách, a horských dolinách mrazi o hodnote cca -3st.C. Čo sa týka hôr, nerobte si predĺžený víkend, radšej to nechajte len na sobotu a nedeľu, pretože v piatok už od stredných polôh nesúvislá snehová pokrývka.

Od pondelka 20.10. do stredy 22.10.08 najďalej slnečné počasie pri teplotách od 15C do 18C, možno 20C, vietor zoslabne, bezvetrie.

Potom sa očakáva síce slabšia zmena, no stále veľmi podobná, príde zraz teplôt na úroveň cca 12st.C, miestami slabé prehánky.

Viac informácií nabudúce. Prajem príjemný zvyšok týždňa.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.